Czy dom z ogrodem jest dla każdego?

dom z ogrodem

Snadź pewnym z motywów, dla jakich w bieżących czasach tak dużo osób usiłuje wyprowadzić się z lokum w wieżowcu do indywidualnego domu jest nadzieja władania własnym ogrodem. Któż by w końcu nie pożądał posiadać swego domku z ogródkiem? Syci się nas od młodości takimi idyllicznymi obrazami, a następnie nie ma się co zdumiewać, że niejeden człowiek czuje się udręczony zamieszkiwaniem na osiedlu i jedyne o czym marzy to ujść stamtąd do prywatnego, chociażby ciasnego domku otoczonego ogrodem.

Tymczasem człowiek, który wyrósł w mieszkaniu w wieżowcu, gdzie ciurkiem cokolwiek naokoło w jakiś sposób samo się robiło nie jest przyzwyczajony do tego, że musi odnaleźć w sobie mnóstwo siły oraz zaparcia do tego żeby udźwignąć ciężar ogarnięcia osobistego domu i jego sąsiedztwa. Skoro człowiek nad życie docenia bardziej wylegiwanie się w czasie wolnym na tapczanie przed telewizorem to powinien powtórnie przemyśleć swe zamysły względem tego jak raczy mieszkać. Jeszcze w parę lat od wymurowania domu nie przyjdzie bynajmniej tak wiele dookoła niego robić, jednakże już po kilku latach zademonstrują się rozliczne nieprawidłowości, jakimi trzeba się będzie zainteresować.

Znacznie więcej roboty kosztuje zachowywanie w dobrej kondycji ogrodu. Każdego roku czeka nas konfrontacja z mocami przyrody, która usiłuje wydrzeć co swoje. Nawet niełatwo sobie wyimaginować jak szybko wyrasta trawa skoro przedtem człowiek nie zawracał sobie głowy takimi dyrdymałami. Nim ktoś przyuważy z jego doskonałego na początku ogrodu będzie prawdziwy busz, który ciężko będzie przywieść do szczebla używalności i zieleniec zamiast być powodem dumy będzie tematem uszczypliwości obcych ludzi.